PŘÍBĚHY KLIENTEK

Dokážu přesně a jasně určit, v čem je jedinečnost každého člověka. Zajímá tě, jak to vypadá v praxi? Přečti si příběhy mých klientek, které se mnou měly konzultaci. Můžeš si také ode mě nechat zpracovat osobnostní rozbor zde: Tvé pracovní DNA nebo pokud máš pod sebou tým lidí, koukni na stránku Pro firmy.

Jak to vypadá v praxi?

JARMILA JE TYP VIZIONÁŘE A IMPROVIZÁTORA, ALE VEDENÍ FIRMY JEJÍ NÁPADY NEOCEŇUJE

Jarmila jsme na konzultaci řešily, že změnila po 13 letech práci, protože už neměla kam růst a potřebovala změnu. V nové práci ale prvotní nadšení brzy opadlo. Její nápady a vize vedení vždycky smete ze stolu. Nebaví ji dělat rutinní úkoly, které postrádají smysl. Vlastně se dokola snaží vyhovět vedení a nacpat se do škatulek, aby byla prospěšná a nebyla za tu problémovou. Vidí, kam by mohla firma růst a kde má prostor pro zlepšení, ale nikdo ji pořádně nevnímá. Je proto demotivovaná a frustrovaná.

Jarmila je podle mé typologie VIZIONÁŘ A IMPROVIZÁTOR. Dokáže se rychle přizpůsobit novým podmínkám a má ráda změny. Skvěle funguje v krizi, přináší nové nápady a originální řešení. Umí se zorientovat v klíčových problémech dané společnosti. Ideální by pro ni byla práce nezávislé konzultantky, která radí firmám v krizových situacích.

Příběh Romany

PRO ROMANU NENÍ VHODNÁ PRÁCE V HOTELU

Romana se cítí vyhořelá. Pracuje jako recepční v hotelu a její dny jsou plné stresu. Večer už ani nemá energii partnerovi vyprávět, jaké situace zažila. Ze začátku se to jevilo jako ideální zaměstnání. Romana ráda cestuje, poznává nové lidi a nesnáší stereotyp. Práce s cizinci ji tak nejdříve nabíjela. Pak převážil stres z každodenních úkolů a nečekaných situací. Kde se stala chyba?

Romana je v mé typologii TERAPEUT. Je velmi citlivý, empatický člověk. Ráda pomáhá druhým, lidé se jí často svěřují a cítí z ní důvěrnou blízkost. Tím, že má ráda lidi, si přirozeně vybírá práce, kde je s nimi v každodenním kontaktu. To je v pořádku, ale pouze za předpokladu, že bude mít prostor se věnovat lidem jednotlivě. Práce v hotelu pro ni není vhodná, protože nemůže vyhovět všem a to ji ničí. Také si často vyčítá jakékoliv selhání a navíc potřebuje mít na práci svůj klid a prostor. To jsou věci, na které by měla dát důraz při hledání práce.

Jsou pro ni vhodné profese,  kde se bude moct soustředit na klienty individuálně. Práci by měla hledat u firem, které svými službami nebo produkty pomáhají a zlepšují lidem život.

Příběh Hanky

HANKA CHTĚLA VŠECHNO ZVLÁDNOUT SAMA, AŽ VYHOŘELA 

Hanka je v mé typologii PRŮKOPNÍK. Má spoustu vnitřní energie, je akční a umí zvládnout hodně věcí najednou. Ráda věci organizuje a má nad nimi kontrolu. Hanka pracovala jako koordinátorka akcí, takže jí vyhovovalo, že se stále něco dělo a náplň práce byla pestrá. Využila v ní svou schopnost postavit se výzvám a vyřešit každý problém.

Bohužel ale narazila na to, že často přebírala úkoly druhých a brala jejich zodpovědnost na sebe. Tím, že nešlo zvládat všechno, se dostala až k syndromu vyhoření. Každá energie má určitý limit a Průkopníci si to včas neuvědomí.

Hanka nakonec se začala soustředit na to, co ji nejvíc baví: učení cizích jazyků. Tam je pánem svého času, všechno si řídí sama a cokoliv udělá, jde za ní. To znamená, že už nemusí zodpovídat za výsledky svých kolegů nebo za ně řešit problémy.